Facebook Yeni Sayfa Nasıl Açılır?

Facebook Yeni Sayfa Nasıl Açılır?

Nisan 21, 2020 0 Yazar: cenadmin

Facebook Yeni Sayfa Nasıl Açılır?

Sosyal ağlar arasında bir dev olan Facebook’un temel taşlarından birisi de sayfalar. Kişiler, birçok farklı türde sayfalar açıp diğer Facebook üyelerini bu sayfaya ortak bir konu üzerine toplayabiliyorlar. Örneğin, firmaların sayfaları firma ile ilgili duyurulara, bilgilere yer verebiliyor. Eğlence amaçlı açılan sayfalar bu tür paylaşımlar yapıyor.

Facebook Yeni Sayfa Nasıl Açılır?

Birçok amaç için kullanılabilen bu tür sayfalardan her facebook kullanıcısının açma hakkı var. Hatta bir kişi birçok sayfa birden açabilir. Peki bir sayfayı nasıl açabiliriz? Öncelikle girmemiz gereken link: Facebook Yeni Sayfa Oluşturmak. Buraya girdiğimizde bazı konu başlıkları çıkıyor. (Bu ana başlıklar: “Yerel İşletme veya Yer”, “Şirket, Kuruluş veya Enstitü”, “Marka veya Ürün”, “Sanatçı, Müzik Grubu veya Tanınmış kişi”, “Eğlence”, “Dava veya Topluluk”. Yapmamız gereken açacağımız sayfayı bu ana başlıklar ve alt başlıkları arasından doğru olana yerleştirmemiz. Örneğin bir internet sitemiz için bir facebook sayfası açmak istiyorsak; “Marka veya Ürün” ana başlığı altında yer alan “İnternet Sitesi” kategorisine yerleştirmeliyiz. Doğru kategoriyi seçtikten sonra sayfa başlığı da dahil olmak üzere eğer gerekli başka bilgi girmemizi istiyor ise bunları yazıyoruz. Daha sonra “Kullanmaya Başla” butonu yardımı ile sayfamızı açmış oluyoruz.

Sayfanızı ilk açtığınızda sayfa linkiniz sayı ve harflerden oluşan uzun bir link olacaktır. 25 beğeniyi geçtiğinizde sayfanıza özel, kullanılmayan kısa bir kullanıcı adı seçebilirsiniz.

yeni facebook aç